• BITCOIN/TL
  1119676,281
  % 1,54
 • ETHEREUM/TL
  60627
  % 0,22
 • BNB/TL
  6616.01
  % 0,04
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,08
 • DOGECOIN/TL
  2.43
  % -0,52
 • SHIBA INU/TL
  0.00024198
  % 0,35
 • LITECOIN/TL
  2081.29
  % 2,54
 • RIPPLE/TL
  17.78
  % 0,88

Doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? Doğal gaz desteği ödemeleriyle ilgili açıklama

Doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? Doğal gaz desteği ödemeleriyle ilgili açıklama

Doğalgaz yardımı ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. 7 Kasım tarihli kabine toplantısı ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğal gaz desteği ödemelerinin yapılacağı tarihle ilgili soru işaretlerini giderdi. Peki, doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte doğal gaz desteği ödemeleriyle ilgili yapılan açıklama…

Kabine toplantısı ardından doğalgaz yardımıyla ilgili en çok sorulan sorulardan biri de yanıt buldu. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaz yardımı ödemeleriyle ilgili de bilgilendirmede bulundu. Erdoğan, “Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi de bu hafta içinde yapılacaktır. Doğal gaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesi de yine bu hafta içinde gerçekleştirilecektir.” ifadelerini kullandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabilecek. Bu kapsamda halihazırda doğal gaz arzı sağlanan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve hanesinde mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan vatandaşlarımıza bu desteğimizi sunacağız.” ifadelerini kullandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen “Doğalgaz Tüketim Desteği” programından hanelerin faydalanabilmesi için başvuru sahibinin; Türk vatandaşı olması,  e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması, doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,  ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması, ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması ve hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi şartları aranıyor.

Daha Fazla Ekonomi Haberi için

Doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? Doğal gaz desteği ödemeleriyle ilgili açıklama yazısı ilk önce Deşifre Haberler üzerinde ortaya çıktı.

YORUMLAR YAZ